Książka: Zamiana – Rebecca Fleet [recenzja]

Zamiana – Rebecca Fleet

Zamiana to debiut literacki Rebecci Fleet. Zresztą bardzo głośny i zyskujący wielką popularność jeszcze przed premierą. Książka, która zanim została poznana przez czytelników zyskała tytuł ‘fantastycznego thrillera’. Czy na pewno zasłużenie?

Zamiana mieszkań z nieznajomą osobą to pomysł na oderwanie się od codziennej rutyny oraz próba naprawy małżeństwa. Tygodniowy pobyt w obcym, eleganckim domu na przedmieściach Londynu miał być lekiem na umierające małżeństwo. Jednak pobyt w nowym miejscu przyprawił o dreszcze główną bohaterkę, a w jej głowie mimowolnie zaczęły się pojawiać obrazy z mrocznej przeszłości. Czytelnik w trakcie lektury nie ma pojęcia jakie ponure i smutne wydarzenia tkwią w pamięci Caroline. Problemy, które od początku pozwala nam poznać autorka to romans głównej bohaterki, a także uzależnienie jej męża. Tematy, które z ‘Zamiany’ tworzą lekturę idealną dla kobiet uwielbiających powieści obyczajowe.

Kliknij, aby kupić tę książkę

Przedstawione profile psychologiczne bohaterów, ich problemy, emocje, ich odmienne spojrzenie na świat sprawia, że opowiadanie Rebeccy Fleet jest zwyczajnie interesujące. Życie Caroline śledzi się z zaciekawieniem, a kolejne rozdziały uciekają nie wiedzieć kiedy. Osobiście książkę tę przeczytałam bardzo szybko, ale chyba jeszcze szybciej o niej zapomnę.

Sięgając po ‘Zamianę’ spodziewałam się thrillera pełnego napięć i zwrotów akcji, jak sugeruje Lee Child. Przeczytałam przyjemną powieść obyczajową, dramat, który mimo, że nie odnalazł się na moim regale z książkami, muszę bardzo pochwalić za architekturę! Nie byłabym obiektywna, gdybym nie wspomniała o przeskokach w czasie, a także między postaciami. Świat bohaterów jest przedstawiony z wielu perspektyw, które pod koniec płynnie się ze sobą łączą. Jest to bardzo przemyślany i udany zabieg. Brawa za to!

Moim zdaniem poległa promocja książki. Publikacja trafiła do złego grona odbiorców. A szkoda, bo sceny miłości zostały przedstawione w piękny sposób i na pewno spodobałyby się wielbicielom takiej literatury.

„Zamianę” i inne thrillery psychologiczne książki znajdziecie w księgarni selkar.pl


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Zamiana – Rebecca Fleet [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

1 Komentarz

  1. Martyna

    Więcej takich recenzji!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

123 views