Wybieramy 3 najlepsze książki podróżnicze tego roku. Ranking 2017

Książki podróżnicze

Wiosna to czas, kiedy szczególnie chętnie sięgamy po książki podróżnicze, zanim sami korzystając z letnich urlopów i niewykorzystanych, zaległych dni w pracy ruszymy na podbijanie nieznanych nam jeszcze krain. Wśród wydawniczych nowości tego roku pojawiło się kilka szczególnie ciekawych pozycji, które zapewne przypadną do gustu nie tylko miłośnikom tego gatunku. Jeśli nie znamy ciekawych tytułów, zawsze możemy sięgnąć po ranking książek podróżniczych na stronie Najlepszyranking.pl. Poniższy ranking powstał w oparciu o dane właśnie z strony najlepszyranking.pl.

Czego tak naprawdę szukamy w książkach podróżniczych?

Amatorzy takiej właśnie literatury mówią, że najważniejsze dla nich w książkach podróżniczych jest nie sama przygoda, ale niepowtarzalny klimat, w jaki jest w stanie wprowadzić autor za pomocą słów. Dzisiaj proponujemy trzy najciekawsze propozycje minionych pięciu miesięcy.

Numer 3: Muzyka moich ulic. Lizbona – Marcin Kydryński

To bardzo osobliwa i jednocześnie bardzo osobista opowieść o przeżyciach związanych z samotnym podróżowaniem po tym skrawku Europy, w którym leży Lizbona. Autor długo dojrzewał do opublikowania książki, czekając, aż każde napisane słowo dojrzeje w nim do końca. W ostatecznym wydaniu książki wiele się zmieniło, sporo zostało dopisane, znalazły się również niepublikowane dotąd zdjęcia. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy lubią organoleptyczne poznawanie miasta i jego sekretów.

Numer 2: Lonely Planet. Indie Północne

Ta książka to bardzo osobliwe połączenie tradycyjnego przewodnika po Indiach, ale pisanego z perspektywy samotnie podróżującej kobiety oraz pamiętnika czy spowiedzi z podróży. Napisana jest językiem bardzo barwnym, ciekawym, rozbudzającym zmysły oraz ciekawość. Autorka przemierza najciekawsze miejsca w Indiach i opisuje dokładnie odczucia oraz obrazy, jakie towarzyszą jej wycieczkom. Ta książka sprawia, że mamy ochotę zostawić wszystko i zacząć podróżować.

Numer 1: Tajlandia. Dwa spełnione marzenia – Paweł Skiba

Ta książka to kolejna propozycja Pawła Skiby, który tym razem wprowadza nas w intymny świat pary przemierzającej Tajlandię, poznającej jej największe sekrety i tajemnice. Są to opisy podróży bez planu oraz bez mapy, do miejsc, które nie zawsze są słodkie, ale zawsze mają bardzo różnorodny smak, zupełnie jak kraj, który przemierzają. Jest to opowieść podsumowująca pewien etap życiu, spełnienie długo wyczekiwanego marzenia i może właśnie dlatego refleksje, jakie zostały z niej wyciągnięte, są tak pociągające dla czytelnika.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Wybieramy 3 najlepsze książki podróżnicze tego roku. Ranking 2017?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 914