Książka: Christie Golden – World Of Warcraft: Narodziny Hordy [recenzja]

World Of Warcraft - Narodziny Hordy

Christie Golden znana jest z książek związanych z grami komputerowymi oraz filmami. Do jej najpopularniejszych serii należą: Assassin’s Creed, Gwiezdne Wojny, Starcraft oraz oczywiście Warcraft. Fani gier komputerowych muszą więc dobrze kojarzyć jej nazwisko.

Książka „World Of Warcraft: Narodziny Hordy” nie jest przełomowym tytułem. Jako uniwersum nie jest także spójna z pozostałymi częściami Warcraft, lecz konsekwentnie trzyma się kanonu. To pozwala na poznanie akcji bez konieczności bycia na bieżąco z całą serią, ale jednocześnie sprawia, że kolejna historia z tej serii stanowi logiczne uzupełnienie.

Akcja powieści World Of Warcraft: Narodziny Hordy

Latami orkowie żyli w zgodzie z draenei i nic nie zapowiadało zmiany tego stanu rzeczy. Jednak coś się stało złego, co zaburzyło ten odwieczny spokój między rasami. Za sprawą Kil’jaedena i dziwnej przepowiedni szamana Ner’zhul, głoszącej o niecnych planach draenei przeciw orkom, następuje zerwanie przyjaźni między rasami. Przepowiednia wydaje się absurdalna i nikt nie chce w nią wierzyć, ale wizje szamana nie mogą podlegać wątpliwościom. Przepowiednia ta jest jednym wielkim spiskiem, która sieje niewyobrażalne zniszczenie nie tylko gatunków stworzeń, ale całej Ziemi.

Gdy zaczyna się wojna, kończy się przyjaźń

Draenei nie może pogodzić się z wojenną decyzją orków i cały czas chcą podtrzymać dobre stosunki między sobą. Orkowie są jednak nieustępliwi i zaczynają przygotowania do wyniszczenia rasy draenei.

Durotan – główny, pierwszoplanowy bohater powieści, nie zgadza się z decyzją podjęcia działań wojennych, lecz jego sprzeciw ma niewielkie znaczenie w obliczu wojny. Orkowie pod wpływem coraz silniejszych mocy, przybrali coraz groźniejsze formy, stając się postaciami niezniszczalnymi w walce. Wszyscy zostali tak pochłonięci wojną, że nie zdali sobie sprawy z końca świata. Ziemia przestała wydawać plony, a coraz większe braki wody zmusiły orków do ucieczki do innego świata.

Uniwersum World Of Warcraft – nie tylko dla fanów gier

Książka Narodziny Hordy napisana jest prostym językiem, aby mogli ją zrozumieć również gracze 🙂 Jest również kierowana do tych, którzy nie znają fabuły gry. Można więc powiedzieć, że Narodziny Hordy jest tytułem uniwersalnym, który każdemu miłośnikowi fantastyki się spodoba.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Christie Golden – World Of Warcraft: Narodziny Hordy [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

278 views