Książka: World of Warcraft. Fale ciemności – Aaron Rosenberg [recenzja]

World of Warcraft. Fale ciemności

Po serii książek z uniwersum World Of Warcraft autorstwa Christie Golden, przyszedł czas na historię opowiedzianą przez Aarona Rossenberga. Wydawnictwo Insignis po raz kolejny sprawiło frajdę fanom gry komputerowej, wydając kolejną książkę nawiązującą do szerokiego świata fantasy, łączącego wątki wielu ras nieustannie walczących ze sobą.

W “Falach ciemności” nad Hordą obejmuje władzę Origim Zgładziciel, który postanawia podbić Azeroth. Jego chęć zbudowania nowego miejsca dla swojego ludu spowodowała postrach i konflikt na szeroką skalę. W strachu przed Origimem Zgładzicielem powstaje Przymierze, które ma zamiar mu się sprzeciwić. Zaczyna się krwawa i nierówna walka między Przymierzem a Orkami.

Poznajemy historię z obu stron. Taka technika pisania pozwala nie trzymać żadnej ze stron i poznać punkt widzenia każdej strony konfliktu. Dzięki temu historię poznajemy podwójnie, będąc w dwóch miejscach, przełączając się akcją między rywalami.

Książka nawiązuje do dawno temu wydanej gry pod tym samym tytułem, w której doszło do walki pomiędzy bezlitosną i silną Hordą orków, a przymierzem ludzi. Ci, którzy czytali wydane rok temu “Narodziny Hordy”, spotkają się z kontynuacją losów Hordy i jej dalszymi działaniami. A ci, którzy spotykają się z “World Of Warcraft” po raz pierwszy, szybko się wczują w nowo poznane klimaty uniwersum.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: World of Warcraft. Fale ciemności – Aaron Rosenberg [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

180 views