Książka: Jennifer Hillier – „Ty będziesz następna” [recenzja]

Jennifer Hillier Ty będziesz następna recenzja książki

Przez całe liceum Georgina (Geo) Shaw, Angela Wong i Kaiser Brody byli najlepszymi przyjaciółmi. Byli praktycznie nierozłączni, aż do dnia, gdy Calvin James wkroczył w ich życie. Od tamtej pory nic nie było takie samo.

Angela była kapitanem drużyny cheerleaderek, z którą wszyscy chcieli się zaprzyjaźnić. Pragnęła uwagi, a Georginie to nie przeszkadzało. Angeli jednak nie spodobało się, gdy Georgina zwróciła uwagę przystojnego i starszego Calvina Jamesa.

Wkrótce, Georgina zaczyna myśleć tylko o Calvinie. Zakochała się, ale jej przyjaciele nie byli zadowoleni z tego faktu.Potem, pewnej nocy po imprezie w liceum, Angela znika. Czternaście lat później znaleziono jej szczątki.

Przez lata Georgina dobrze sobie radziła. Ma trzydzieści lat i jest najmłodszym wiceprezesem w Shipp Pharmaceuticals. Została nawet zaręczona z prezesem firmy. Zbudowała nowe życie i ukrywała wszystkie swoje sekrety w zakamarkach pamięci. Jej piękne nowe życie skończyło się w dniu, w którym została aresztowana przez swojego byłego najlepszego przyjaciela, detektywa Kaisera Brody’ego.

Fabuła książki „Ty będziesz następna”

Akcja książki „Ty będziesz następna” rozpoczyna się, gdy Calvin James, zwany Dusicielem ze Sweetbay jest sądzony za zabójstwo czterech kobiet, w tym Angeli Wong – przyjaciółki Georginy. Georgina Shaw jest świadkiem i po złożeniu zeznań zostaje wysłana do Instytutu Więziennego Hazelwood (Hellwood), aby odbyć pięcioletni wyrok. Detektyw Brody wciąż ma pytania do swojej dawnej przyjaciółki Geo. Czuje, że w tej historii ukrywa się coś więcej. Czy kiedykolwiek dowie się dokładnie, co wydarzyło się tamtej nocy? A kiedy zaczną się pojawiać nowe ciała, czy detektyw będzie w stanie prawidłowo wykonać swoją pracę? A może stare uczucia zaciemnią jego ocenę?

Jennifer Hillier „Ty będziesz następna” – opinie

„Ty będziesz następna” Jennifer Hillier była interesującą lekturą, wypełnioną dobrze rozwiniętymi postaciami i wciągającą fabułą. Historia przesuwa się między przeszłością a teraźniejszością i jest podzielona na pięć części: zaprzeczenie, gniew, targowanie się, depresja i akceptacja. Większość historii jest opowiedziana z punktu widzenia Georginy, ale zawiera także rozdziały z perspektywy Kaisera Brody’ego.

Niezwykle dobrze napisana historia o młodzieńczej przyjaźni, obsesji, zazdrości i finalnie morderstwie. Mieszanka wrażeń, która jest mocną cechą tej książki. To była moja pierwsza książka Jennifer Hillier i mogę być pewien, że nie będzie to ostatnia.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Jennifer Hillier – „Ty będziesz następna” [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

186 views