Tribute To Alibabki

Tribute To Alibabki

Dokładnie 50 lat temu, na długo wcześniej niż w większości europejskich państw, w Polsce pojawiła się jamajska muzyka. Fenomen, którego teraźniejszą konsekwencją jest wielobarwna scena reggae z setkami wykonawców i imprez, zawdzięczamy żeńskiej formacji Alibabki. W 1965 roku debiutowały one singlem „W rytmach Jamajca Ska”. Czołówka polskich wokalistów oddaje im dziś hołd w specjalnym koncercie z przebojami Alibabek w wersjach ska i reggae. Wystąpią m.in. Kamil Bednarek, Andrzej Krzywy, K.A.S.A, Junior Stress czy Jarex z Bakshishu. Zaśpiewają również same Alibabki!

15 listopada 2015, godz. 20.00
Warszawa, Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety 49 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (na miejscu w dniu koncertu)
Przedsprzedaż: biletomat.pl oraz w klubie “Proxima”

15 listopada w warszawskiej Proximie odbędzie się uroczysty benefis z okazji obchodów 50 lecia muzyki jamajskiej w Polsce, poświęcony grupie Alibabki. Znani artyści wykonają uwielbiane przez wszystkich przeboje, takie jak „Kwiat jednej nocy, „Kapitańskie tango” czy „Wash-Wash ska”. Za specjalnie przygotowane na tą okazję jamajskie aranżacje piosenek odpowiada warszawska ska-jazz’owa orkiestra The Bartenders. Podczas koncertu „Tribute To Alibabki” na scenie zaprezentują się: Alibabki, Kamil Bednarek, Andrzej Krzywy, K.A.S.A, Junior Stress, Jarex (Bakshish), Broda (Habakuk), KaCeZet, Netka, Damian SyjonFam, TaLLib, Hopkins, Earl Jacob, Nadia (Naaman), I Grades, Kuba Kaczmarek (CGB), Lady Dee, Dymitr i Mucha (Dubska) i Kalokagatos.

Jubileusz będzie dwugodzinną podróżą przez 50 lat dorobku artystycznego zespołu Alibabki, który również jako chórek towarzyszył największym polskim gwiazdom, takim jak Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Anna Jantar, Breakout, Budka Suflera i Czerwone Gitary.

Koncert będzie rejestrowany na potrzeby powstającego filmu dokumentalnego o początkach jamajskiej muzyki w Polsce.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Tribute To Alibabki?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

207 views