Muzyka: Redakcja – „Polskie Piekło” [recenzja]

Redakcja - Polskie Piekło

Dzień dobry, wszyscy umrzemy – tym sympatycznym akcentem wita nas refren ze środkowego utworu z albumu “Polskie Piekło” zespołu Redakcja. Tak bezpardonowo prosto między oczy? Zresztą cały album rozpoczyna się z równie zdecydowanym tekstem, oraz muzyką, która od pierwszych sekund rusza z pełnego kopyta, więc przygotujcie się na dużą petardę.

Darka Duszę – lidera zespołu Redakcja, znamy jeszcze z czasów, gdy pełnił rolę gitarzysty u Irka Dudka w zespole Shakin’ Dudi. Czasy się zmieniły i Darek zakończył niedawno współpracę z Irkiem Dudkiem, całkowicie skupiając się na kapeli Redakcja. Nadal, tak jak w zespole u Irka, słychać u Darka zdecydowane rytmiczne szarpanie w struny. Jest jednak bardziej rockandrollowo, z nieco szybszym tempem, mniej grzecznie, ale z kulturą. Jeśli szukasz wulgarnych tekstów, możesz odłożyć tę płytę z powrotem na półkę.

Trochę w klimacie buntowniczego punka z czasów PRLu, lecz pozbawionego politycznego zabarwienia. Punkowe akcenty słychać tu nie bez powodu, wszak korzenie lidera zespołu pochodzą właśnie z kapel punkowych. Nie każdy utwór w tym albumie jest nowy. „Zżera mnie dżuma” początkowo został napisany w latach osiemdziesiątych w zespole Absurd, nota bene założonym właśnie przez Darka Duszę.

Jeśli ktoś chce się porządnie wyskakać, a przy okazji spocić przy szybkim tempie, album “Polskie Piekło” trafi idealnie w gusta rocknandrollowców. Płyta zdecydowanie warta polecenia.

Posłuchaj jednego z utworów z albumu “Polskie Piekło”


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Muzyka: Redakcja – „Polskie Piekło” [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 views