Muzyka: Malina – Weź to doceń [recenzja]

Malina "Weź to doceń" - płyta, recenzja

O czym można pisać texty do hiphopu? Większość polskich utworów może wydawać się zbyt monotonna w tej kwestii: dragi, dzielnica, stajl, oraz narzekanie jak to komu źle na świecie. Powielanie schematów powoduje, że po przesłuchaniu płyty chce się nacisnąć czerwony przycisk i nerwowo poszukać wolnego kąta w pokoju, w którym można rzucić płytę w bałagan zapomnienia.

Malina – raper pochodzący z południowej Polski, postanowił trochę odbiec od typowego hiphopowego schematu, chcąc w swoich textach do płyty „Weź to doceń” zawrzeć tematykę swojej pasji. Tą pasją była jazda na motocyklach. To sprawiło, że zyskał wiele pochlebnych opinii wśród miłośników jednośladów.

Na szczególną uwagę zasługują dwa utwory: „Niebieskie autostrady„, oraz „Ku pamięci Bociana„. Oba kawałki opowiadają o ryzyku ponoszonym podczas jazdy motocyklem, oraz o śmiertelnych konsekwencjach. Jeden z tych kawałków raper Malina dedykował swemu zmarłemu na motocyklu przyjacielowi – Bocianowi. Na ironię losu, Malina dołączył do grona pechowych motocyklistów którzy polegli na drodze, wstępując na niebieską autostradę do nieba. Kto by się spodziewał, że słowa, które napisał, będą niebawem dotyczyć jego samego.

Malina, szczęśliwy z wydania wymarzonej płyty, której lista zamówień szybko się zapełniła, nie zdążył przed śmiercią wysłać jej swoim fanom. Zacytujmy jego słowa: „cała reszta spakowana i gotowa do wysyłki wieczorem napiszę od kogo jeszcze nie mam kasy, a teraz cisnę na Czarnorzeki.”. Niestety to były jego ostatnie słowa do fanów przed śmiercią, a jego twórczości większości fanom nie było dane docenić.

„Niebieskie Autostrady” – posłuchaj:

„Ku pamięci Bociana”

 


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Muzyka: Malina – Weź to doceń [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

3 Komentarzy

 1. Pingback: Raper Malina nie żyje | Twoja Kultura

 2. Motocyklista

  według mnie świetnie nawijał!Szkoda ze odszedł ale najbardziej jest smutne zachowanie JEGO FANÓW. Te śmieszne zniczena Fb itp -[*]- to debilizm … jeśli ktoś tak bardzo ze nim tęski i mu go szkoda niech się za niego pomodli a nie wystawia jakieś głupie znicze …

  Odpowiedz
 3. Moto

  Jeżeli ktoś nie ma możliwosci wybrac się na cmentarz i odwiedzic grób Maliny to niech wstawi ten znicz .Daj sb spokój :)) Mysle że Malina patrzy na Nas tam z góry i się cieszy :)))!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

436 views