Uwikłany

Muzyka: Drekoty – Persentyna [recenzja]

Drekoty - PersentynaDrekoty to dobra muzyka dla dobrych ludzi – tymi słowami Ola Rzepka, niezwykle utalentowana perkusistka i wokalistka zespołu Drekoty zapraszała do nowo wypuszczonej płyty pod słownie zakamuflowaną nazwą “Persentyna“. Płyta będąca owocem pracy żeńskiego trio zawiera 14 kawałków, które gatunkowo trudno byłoby wrzucić do jednej szuflady, jednak doskonale ze sobą współgrają na jednym krążku. W kompozycjach usłyszeć można elementy jazzu, breakbeatu czy nawet 8-bit, który przypominał mi ścieżki dźwiękowe zapomnianych hitów konsol pierwszej generacji. Pomimo swojego brudnego elektronicznego zacięcia, o którym przypominają radzieckie organy i wspomniane już 8-bitowe (miejscami ostrzejsze) wstawki, muzyka z Persentyny jest świetnym towarzyszem dla tła codzienności. Podkłady kawałków są raczej utrzymane w post-punkowej kompozycji o naprawdę bogatym – różnorodnym brzmieniu.

Płyta jest mocno kobieca – silnie odczuwałem tą żeńską polaryzację i suchy stukot ostrych obcasów. Postarano się także o utwory spokojne (refleksyjne) a nawet i takie przy których człowiek ma ochotę się ruszać wyzwalając jakiś nieznany sobie dotąd potencjał. Wokal odebrałem raczej jako ciepły, bardzo melodyjny i hipnotyzujący – przyjemnie się wkomponowywał w elektronikę. Natomiast słowa piosenek, będąc swego rodzaju artystycznym nieładem semantycznym, często rozpuszczały moje myśli w drobny mak – to chyba doświadczenie wpisane we współczesną poezję.

Jest to płyta do której z pewnością się wraca, ponieważ tak jak napisałem w moim przypadku muzyka ta bardzo zaprzyjaźniła się z atmosferą mojego mieszkania. Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z tą ciekawą produkcją muzyczną, oraz mam nadzieję, że projekt muzyczny będzie się rozwijać – chętnie posłucham następnej płyty Drekoty.

httpv://www.youtube.com/watch?v=IkjCHa_Kt4c


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Muzyka: Drekoty – Persentyna [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 540