Piąte Ekonomiczne Forum Młodych

Ekonomiczne Forum Młodych7- 9 maja w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach odbędzie się V edycja Ekonomicznego Forum Młodych pod hasłem „Gospodarka, inicjatywa, rozwój.” Poruszone zostaną kwestie sytuacji młodych i przedsiębiorczych ludzi w kontekście zmian, jakie nastąpiły na przestrzeni 10 lat po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, a także jaki wpływ na naszą rzeczywistość mają nowe technologie oraz czym płacimy za rolę ich użytkowników.

Ekonomiczne Forum Młodych to inicjatywa Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – inicjatora szerokiej współpracy między organizacjami młodych w Europie. Piąta edycja EFM została zaprojektowana w postaci dwóch bloków tematycznych:

Pierwszy blok (08.05) pod hasłem „Młodzi ludzie w centrum zmian – 10 lat w UE” będzie analizą możliwości młodego człowieka przy zakładaniu własnej firmy. Gdzie szukać wtedy wsparcia, na jakie programy pomocowe można liczyć?- te pytania nie zostaną bez odpowiedzi. Przytoczone zostaną także przykłady dobrych praktyk z innych krajów Unii, które stworzono, by wspierać młode i przedsiębiorcze osoby. Eksperci skierują uwagę na możliwości, jakie daje UE, a także na te elementy już funkcjonujących programów, które należy jeszcze udoskonalić.

„Cyfrowe myślenie – rozwój czy uzależnienie”- w taki sposób eksperci przyjrzą się zagadnieniu nowoczesnych technologii w codziennym życiu podczas drugiego bloku tematycznego (09.05). Panel „Aplikacja=inwigilacja?” pokaże, co kryje się za użytkowaniem wielu aplikacji w kwestii poufności naszych danych. Przedstawione zostaną także przykłady „Success story”, które pokażą jak z cyfrowych nowinek uczynić zawodowy użytek. Pojawią się goście, których firmy ze start-upów przeobraziły się w silne przedsiębiorstwa, działające w sferze szeroko pojętej nowoczesnej technologii.

Dlaczego warto wziąć udział w V EFM? To jedyne tego typu wydarzenie w regionie, podczas którego tematy dotyczące przyszłości gospodarki i społeczeństwa będą rozpatrywane z uwzględnieniem głosu oraz perspektywy młodych ludzi.

Dodatkową atrakcją będzie wydarzenie otwierające V EFM w dniu 7 maja, o którym więcej informacji już niebawem. Cała konferencja została objęta Patronatem Honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Prezydenta Miasta Katowice Piotra Uszoka.

Udział w konferencji jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji. Zapisy od 14 kwietnia br. poprzez formularz. Więcej informacji: www.forummlodych.pl


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Piąte Ekonomiczne Forum Młodych?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

101 views