Pamiętnik Wendy w Teatrze Rawa (Katowice)

Pamiętnik Wendy Teatr Rawa Katowice

Oparty na motywach książki pod tym samym tytułem spektakl opowiada historię bohatera, który wyrusza w podróż na poszukiwanie. W drodze czyha na niego wiele niebezpieczeństw i sytuacji, spotyka różne postacie. Czy odnajdzie to, czego szuka?

Występuje: Katarzyna Łyczkowska
Scenariusz i reżyseria: Ena Kielska

Ena Kielska

Filolog. Ukończyła studia na wydziale anglistyki o kierunku kultura i literatura brytyjska i amerykańska, aktualnie studentka reżyserii filmowej. Wydała tomiki poezji „Witam państwa w mojej audycji gotyk i seks” (2008) i „Weź napisz o mnie wiersz” (20011). Jest autorką książki „Pamiętnik Wendy” (2012) oraz filmów krótkometrażowych.

Katarzyna Łyczkowska

Aktorka, malarka, wokalistka. W roku 2005 ukończyła Liceum Plastyczne w Katowicach, a następnie roczne studium dekoracji wnętrz. Jako absolwentka Studium Aktorskiego od 2007 współpracowała z Teatrem Śląskim w Katowicach i Teatrem Moich Marzeń z Chorzowa, brała udział w spektaklach w reżyserii Anny Leśniak. Tańca współczesnego uczyła się w studio tańca fizycznego w Bytomiu. Obecnie nagrywa płytę i współdziała ze środowiskiem raperskim.

Głosy o książce:

„Publikacja ta jest bardzo nonszalancka, jeśli chodzi o konstrukcję, z nawarstwionymi dygresjami. A jednak pozostaje wzruszająca i inteligentna. Pierwsze odczucia czytelników, okazały się być niezwykle przychylne, książka zdobywa wśród odbiorców zadziwiająco dużo oddanych wielbicieli. Wszystko w tej książce wydaje się być na opak – ale pomimo wszystko, zadziwiająco dobrze to działa.”
– Katarzyna Krzan, Wydawca

„Psychodeliczne! Zwariowane! Bardzo mi się podobało.”
– Wojtek Grabowski, Reżyser

„Fabuła przypomina narkotyczny sen, rodem z prozy Schultza i Kafki, czy też filmu Nagi Lunch. Reminiscencji w Pamiętniku Wendy jest jednak znacznie więcej. Utwór nawiązuje momentami do powieści gotyckiej, czy też zawiera elementy satyry społecznej.”
– Weronika Górska, Recenzentka

„Nie da się zaprzeczyć, że Pamiętnik Wendy uwodzi, a wędrówka do wykrzywionego świata jest naprawdę fascynująca. I właściwie warto podjąć wyzwanie rzucone przez Enę Kielską i przyjąć jej reguły gry. Nawet jeśli Pamiętnik Wendy stanowi w gruncie rzeczy wyłącznie literacki żart, to jest to żart całkiem udany.”
– Michał Paweł Urbaniak, Krytyk

Gościnnie w Teatrze Rawa
Katowice ul.Chopina 8

Premiera: sobota 20 czerwca 2015, godz. 19.00
Bilety w cenie 25 zł normalny i 20 zł ulgowy

Bilety można zarezerwować mailowo: rezerwacje@teatrrawa.pl
lub telefonicznie: +48 792 785 085.
Kasa teatru w dniu spektaklu (20.06.2015) czynna będzie od godz. 18:00.

Katarzyna Łyczkowska

Katarzyna Łyczkowska

 


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Pamiętnik Wendy w Teatrze Rawa (Katowice)?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

1 Komentarz

  1. Anna

    Cieszę się, miałam nadzieję, że nareszcie będzie Pamiętnik obejrzeć na deskach sceny i się doczekałam 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

108 views