Oberschlesien – Recenzja nr2. Czyli jak w redakcji są skrajnie odmienne zdania to jest dobrze

Jak wyglądał mój pierwszy kontakt z OBERSCHLEISEN? Ano tak:

Siedzę sobie w sklepie muzycznym – bo poza pisaniem takich dziwnych rzeczy sprzedaję również gitary, trąbki, harmonijki, itp. – w Chorzowie, a tu wchodzi sobie sympatyczny jegomość, Bronek „Bronix” Lewandowski jak się potem okazało, z zapytaniem czy może powiesić plakat, bo będzie robił warsztaty gitarowe dla dzieci.

– A wieszaj sobie nawet trzy jak masz

Od słowa do słowa wyszło że gra w takiej kapeli i że ma CD

– To zostaw.

Zostawił. Wpadam ci ja do domu i odpalam. I co? No potęga. Mięcho jest? Ano jest! Nuta prosta. Niby nic nie grają, a jaja urywa. Bo po co robić popisy jaki to ja prze…. O przepraszam zapędziłem się, ale wiecie o co mi chodzi. W prostocie siła. Czy Kamyk ma rację mówiąc że podobne jak Rammstein? Ano ma, bo podobne… I to bardzo. Czy to źle? Ano nie, bo jakbym miał wypominać wszystkim że są podobni do czegoś, to po łbie by nie dostali tylko Pink floyd, Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple i King Crimson. Wszystko nowe jest stare. To raz. Dwa, Sztuką jest zrobić coś co robią inni, ale tak by każdy wiedział że to ty. To tyle o muzyce. Ważną, o ile nie najważniejszą stroną jest to, że teksty są po  śląsku. Idealnie to pasuje z całością. Industrialne brzmienie, jak i tematyka – RICHTER –  siedzi ze śląskim. Poza tym gdyby to było wtórne, to nie dostałbym kilkanaście razy linku do chłopaków od moich znajomych, działających w różnych składach muzyków…. W większości Zagłębiaków z podpisem w stylu „STARY…. ZAJE$#&#@”.

Reasumując

Grają jak Rammstein? Nieważne.

Brzmią jak Rammstein? Nieważne.

Wszystko nieważne… Znaleźli w tym szaleństwie pomysł na siebie. I o to chodzi. Jedyne co mi nie bardzo siedzi to fakt że zamiast coveru mógłby na singiel wejść drugi autorski pomysł, ale i tak jest super.

P.S. Kamyk. Jak ja lubię mieć odmienne zdanie 🙂


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Oberschlesien – Recenzja nr2. Czyli jak w redakcji są skrajnie odmienne zdania to jest dobrze?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

1 Komentarz

  1. Pingback: Recenzja: Oberschlesien | Twoja Kultura

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

45 views