Książka: Michael Yardney, Tom Corley – „Nawyki bogatych i biednych” [recenzja]

Nawyki bogatych i biednych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego ludzie bogaci stają się bogatymi, oraz dlaczego biedni pozostaną biednymi, nawet jeśli pojawi się u nich zastrzyk gotówki? Bycie biednym czy bogatym nie jest dyktowane stanem konta, lecz sposobem myślenia i nawykami. Przypomina o tym książka z serii „Inwestuj w siebie” pt. „Nawyki Bogatych i biednych”, którą stworzyli wspólnie Michael Yardney i Tom Corley.

To już druga książka z cyklu „Inwestuj w siebie”. Poprzednia, wydana parę miesięcy wcześniej pt. „Jak czytać ludzi”, wyjaśniała jak czytać ludzką psychikę. Seria „Inwestuj w siebie” to trzytomowy cykl. Na trzecią książkę, pt. „Jak przeżyć koniec świata”, trzeba jeszcze poczekać do jesieni 2020.

Książka pokazuje różnice w zachowaniu i sposobie życia ludzi bogatych oraz biednych. Samo przeczytanie nic czytelnikowi nie da, dopóki sam nie wyciągnie wniosków i nie porówna swojego stylu życia z opisanymi wzorcami.

Bogactwo nie jest stanem materialnym, tylko sposobem myślenia

Każdy może być zamożny, jeśli zmieni swoje nastawienie do pieniędzy. Zarówno do zdobywania pieniędzy, jak i ich posiadania. O tym mówił kiedyś Robert Kyosaki, a teraz potwierdza to Michael Yardney i Tom Corley.

Biedny człowiek zdaje się głównie się na los. Gdy na przykład wygra dużą kwotę na loterii, od razu myśli na co te pieniądze wyda: kupi dom, samochód elektryczny, pojedzie na wakacje, a za resztę nakupuje sobie ciuchów. Problem w tym, że takie zachowanie powoduje, że ludzie biedni nadal będą biednymi, dopóki nie potrafią odróżniać słowa pasywa od aktywa.

Pieniądze powinny być zasobem do powiększania kolejnych zasobów. Biedni myślą inaczej, że pieniądze są środkiem do zdobywania dóbr materialnych, dlatego zawsze, nawet po chwilowym wzbogaceniu się, wracają do biedy.

Bogaty człowiek wie, że pieniądze są po to, aby je inwestować, nie wydawać. Nie są celem samym w sobie. Są jedynie narzędziem do pomnażania. Domeną ludzi bardzo bogatych nie jest to, że pokazują się z drogimi rzeczami. Obnoszenie się bogactwem jest cechą osób, które dopiero niedawno stali się bogatymi i chcą się zachłysnąć nową rolą. Tyle tylko, że wydając na drogie luksusy, automatycznie stają się biedniejsi, a to nie na tym polega bogactwo.

Książka nie jest poradnikiem pisanym przez pseudo-coachów. Jest jedynie spostrzeżeniem, potwierdzonym wieloletnimi obserwacjami autorów. Nikogo nie poucza. Pokazuje dwa, różniące się od siebie sposoby życia. To, jaki sposób życia wybierzesz, czy chcesz mieć nawyk człowieka biednego lub zamożnego, zależy wyłącznie od ciebie i twojej dojrzałości w podejmowaniu mądrych decyzji. Posiadając wiedzę z książki „Nawyki Bogatych i biednych” wiesz już, która ścieżka myślenia prowadzi do spełnienia twoich oczekiwań w życiu.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Michael Yardney, Tom Corley – „Nawyki bogatych i biednych” [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

2 Komentarzy

  1. Pojedztam.pl

    Miałam okazję czytać obie, są świetne.

    Odpowiedz
  2. Patryk Tarachoń

    Kolejna książka dodana do wantlist. 🙂 Dzięki za wnikliwą recenzję.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

44 views