Muzyka: Loopus Duo – Eklektus [recenzja]

Loopus Duo – Eklektus płyta recenzja

Debiutujący jako duet muzyczni wariaci, grający muzykę ludową, odbiegającą od norm cechujących ten gatunek. Podejście z humorem do ludowej kultury jednocześnie bawi, jak i wprawia w osłupienie. Jednym z prowodyrów tego zamieszania jest członek zespołu Żywiołak – Robert Jaworski oraz Sebastian Madejski – znany jako część zespołu Beltaine Improved.

Grotecystyczny kontrapunk – co to jest?

Lira korbowa, bęben obręczowy, fidel renesansowa – znacie choć jeden z tych instrumentów? Jeśli nie, to macie okazję je usłyszeć na tej płycie. Brzmienie dekorują instrumenty elektroniczne, które odsuwają postrzeganie tej płyty jako ściśle ludowej. Sami twórcy zespołu określają się jako Grotecystyczny kontrapunk. Brzmi dziwnie, ale jak prościej można opisać ich muzykę?

Gościnnie Czesław Mozil i Bela Komoszyńska

Zanim zajrzałem wgłąb okładki płyty, przesłuchałem całość i w pewnym momencie uświadomiłem sobie, że skądś znam ten wokal, który jest łudząco do kogoś podobny. Nie myliłem się. Gościnnie zaśpiewał tutaj Czesław Mozil. Przyznam, że to jest całkiem dobre połączenie głosu Czesława do tej nieszablonowej muzyki. Na płycie gościnnie wystąpiła także Bela Komoszyńska.

Nie traktujmy muzyki folkowej poważnie

Standardowy folk jest muzyką, która niespecjalnie ma możliwość wyróżnić się czymś nowym. Na szczęście pojawiają się coraz nowsze projekty muzyczne, które zahaczając o folk, tworzą dzieła unikatowe. Takim dziełem jest właśnie album “Eklektus” zespołu Loopus Duo.

 


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Muzyka: Loopus Duo – Eklektus [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

25 views