Książka: Zero Zero Zero – Roberto Saviano [recenzja]

Zero Zero Zero - Roberto SavianoAutor próbuje zasugerować, że kokainę biorą wszyscy. No, prawie wszyscy, ale Ty tego nie jesteś aż na tyle świadomy żeby o tym wiedzieć. Nikt o tym głośno nie mówi, ale koka rządzi światem. Światem rządzą także pieniądze. Pieniądze z kolei najlepiej zarabia się pracując dla mafii, choć niesie to ze sobą ogromne ryzyko i konieczność posiadania umiejętności korumpowania władzy.

Roberto Saviano – autor książki Zero Zero Zero twierdzi, że dzisiejszy generujący wielomilionowe zyski handel narkotykami ma dwie główne siedziby na świecie: Londynie i Nowym Jorku. To wokół tych metropolii rozgrywa się najbardziej krwawa wojna pomiędzy dilerami kokainy. Wojna o rynek zbytu każdego grama, który jest tutaj cenniejszy niż złoto. Dlatego walizka kokainy jest więcej warta niż tej samej pojemności bagaż wypełniony po same brzegi studolarówkami.

Podczas przesłuchania w Kongresie Stanów Zjednoczonych w lutym 2012 roku Departament Sprawiedliwości przyznał, że amerykańskie banki są używane codziennie do prania brudnych pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami. Podobno jeden z banków z siedzibą w Londynie zgodził się zapłacić rekordową kwotę 1.900.000.000 dolarów grzywny po tym, jak wyszło na jaw, że współuczestniczył w procederze prania brudnych pieniędzy przez mafię na kwotę ponad 800 milionów dolarów.

Historia zawarta w książce „Zero zero zero” to opowieść z samego centrum dilerki narkotykowej. Siedząc w paszczy lwa ma się najwięcej do powiedzenia jak ten cały biznes przebiega od środka. Obawiam się jednego: że autor powiedział parę słów za dużo i już ktoś zaczyna się nim interesować.

Kliknij po książkę

Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Zero Zero Zero – Roberto Saviano [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

1 Komentarz

  1. Tomasz

    Kartele narkotykowe to prawdziwy survival. Wojny gangów, porachunki mafijne. Nie zazdroszczę im stresu, zazdroszczę forsy. PS. Koksu i dziwek też im nie zazdroszczę żeby nie było niedomówień.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

145 views