Książka: „Skazaniec. Tom 2. Z Bestią w sercu” – Krzysztof Spadło [recenzja]

Skazaniec Tom 2. Z Bestią w sercuKolejna część powieści, której historia wywołuje ciarki na plecach i wrażenie beznadziejności w życiu. Tym razem jest jeszcze mocniej, bardziej groźnie, krwawo i bezlitośnie. Kolejne lata w szarych murach więzienia sprawiają, że już nic nie powinno w życiu dziwić Ropucha – głównego bohatera skazanego na dożywocie. Sprawy się jeszcze bardziej komplikują, co w następstwie powoduje pakowanie się w coraz gorsze tarapaty.

Bez układów w więzieniu jesteś nikim. Będąc natomiast w układach między więźniami masz przesrane u klawiszy. Mając układy z klawiszami, masz jeszcze bardziej przesrane, tym razem u współwięźniów, z którymi musisz tu spędzić resztę swojego życia. Sytuacja beznadziejna. Uświadamiasz sobie, że trzymając sztamę z kimkolwiek, zawsze będziesz pod czyimś czujnym okiem i nigdy nie zaznasz spokoju… no chyba, że będziesz bezlitosny wobec współwięźniów, a tym samym zyskasz wśród nich respekt.

Nie przywiązuj się do współwięźniów ani nie spoufalaj. Oni i tak prędzej czy później Cię sprzedadzą za marną paczkę fajek. Tak łatwo się tanio skurwić. Tak łatwo zapomnieć tutaj czym jest ludzka godność. Życie w więzieniu to nie sielanka. Co zrobić, gdy znienawidzony klawisz uparł się na ciebie i za wszelką cenę chce cię przy każdej sytuacji maksymalnie udupić? Odpowiedź może być tylko jedna.

Kliknij po książkę

Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 646