Książka: “Jak długo trwa teraz?” [recenzja]

Recenzja Jak długo trwa teraz

Dziecięca ciekawość nie opuszcza nas do końca życia. Wraz z wiekiem zmieniają się tylko rodzaje pytań. Pamiętasz jak będąc dzieckiem zadawałeś sobie pytanie typu “dlaczego woda jest mokra”, albo “dlaczego wiadomo, że wiatr się rusza, skoro go nie widać”.

Codziennie w głowie człowieka pojawiają się dziesiątki pytań bez odpowiedzi. Na wiele z nich nigdy nie znajdziemy odpowiedzi. Czy to dlatego, że wstydzimy się zadawać pytania? Podobno nie ma głupich pytań, a przynajmniej tak twierdzą naukowcy z NewScientist, którzy zebrali 191 najciekawszych pytań od czytelników i spróbowali odpowiedzieć w całkiem logiczny sposób.

Na pewno w życiu borykałeś się z wieloma problemami podczas wykonywania codziennych czynności, bądź byłeś świadkiem ciekawych zjawisk, które ciężko ci było pojąć. Ta książka odpowiada w sposób naukowy na pozornie zabawne pytania.

Niektóre pytania zadane przez czytelników mogą zaskakiwać. Na przykład takie:

“Czuję, że moje myśli siedzą u mnie w głowie. Czy jest ku temu jakiś fizyczny powód, czy to po prostu dlatego, że wiem, gdzie znajduje się mój mózg?”

Pytań tego typu jest mnóstwo, a czytanie odpowiedzi na zadane pytania sprawia niezłą rozrywkę, czasami nawet reakcję typu: “No tak! Jak mogłem wcześniej na to nie wpaść!”.

W książce “Jak długo trwa teraz?” nie ma nudy. Mimo naukowego charakteru, książka bawi ucząc. Mimo, iż w większości nie jest to wiedza użyteczna, warto poszerzać swoje horyzonty, choćby o takie codziennie banały.

Pamiętasz jakie było twoje najdziwniejsze pytanie, na którego odpowiedzi szukasz do dziś?


Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

732