Dziecięca ciekawość nie opuszcza nas do końca życia. Wraz z wiekiem zmieniają się tylko rodzaje pytań. Pamiętasz jak będąc dzieckiem zadawałeś sobie pytanie typu “dlaczego woda jest mokra”, albo “dlaczego wiadomo, że wiatr się rusza, skoro go nie widać”.
Codziennie w głowie człowieka pojawiają się dziesiątki pytań bez odpowiedzi. Na wiele z nich nigdy nie znajdziemy odpowiedzi. Czy to dlatego, że wstydzimy się zadawać pytania? Podobno nie ma głupich pytań, a przynajmniej tak twierdzą naukowcy z NewScientist, którzy zebrali 191 najciekawszych pytań od czytelników i spróbowali odpowiedzieć w całkiem logiczny sposób.
Na pewno w życiu borykałeś się z wieloma problemami podczas wykonywania codziennych czynności, bądź byłeś świadkiem ciekawych zjawisk, które ciężko ci było pojąć. Ta książka odpowiada w sposób naukowy na pozornie zabawne pytania.
Niektóre pytania zadane przez czytelników mogą zaskakiwać. Na przykład takie:
“Czuję, że moje myśli siedzą u mnie w głowie. Czy jest ku temu jakiś fizyczny powód, czy to po prostu dlatego, że wiem, gdzie znajduje się mój mózg?”
Pytań tego typu jest mnóstwo, a czytanie odpowiedzi na zadane pytania sprawia niezłą rozrywkę, czasami nawet reakcję typu: “No tak! Jak mogłem wcześniej na to nie wpaść!”.
W książce “Jak długo trwa teraz?” nie ma nudy. Mimo naukowego charakteru, książka bawi ucząc. Mimo, iż w większości nie jest to wiedza użyteczna, warto poszerzać swoje horyzonty, choćby o takie codziennie banały.
Pamiętasz jakie było twoje najdziwniejsze pytanie, na którego odpowiedzi szukasz do dziś?
Spodobał Ci się wpis pt.:
Książka: „Jak długo trwa teraz?” [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)