Książka: Christie Golden – „World of Warcraft. Jaina Proudmoore. Wichry Wojny” [recenzja]

Wichry Wojny recenzja

Nie jestem zagorzałym fanem War of Warcraft, ale w swojej kolekcji posiadam kilka książek z tej serii i przyznać muszę, że każdą z nich całkiem dobrze się czytało. Tak samo jest z najnowszym wydaniem pod tytułem “Jaina Proudmoore. Wichry Wojny” autorstwa Christie Golden. Wspomnieć należy, iż Christie Golden ma już niejedną napisaną książkę osadzoną w uniwersum World of Warcraft. Dla fanów produkcji Blizzarda autorka stała się niemal ikoną literacką gatunku.

Jaina Proudmoore – idealizm zniszczony przez realizm

Na początek wyjaśnienie kim jest Jaina Proudmoore. Jest to słynna czarodziejka, będąca zarazem sojuszniczą dyplomatką. Dzięki jej dobrym, pokojowym decyzjom stała się szanowaną postacią zarówno wśród członków Hordy, jak i sojuszników. Jaina to postać rozdarta pomiędzy wartościowymi ideałami, a polityczną rzeczywistością. Jak widać, życie ideałami nie zawsze idzie w parze z realiami. Sytuacje, w jakich musi się znaleźć, na zawsze zmienią jej dawny idealizm i pacyfistyczne zamiłowania. To daje nam możliwość poznania zmiany charakteru postaci wraz z rozwojem fabuły. Gdy poglądy Jainy zmienią się o 180 stopni, nic niż nie będzie takie jak dawniej, a książka z rozdziału na rozdział zyskiwać będzie na barwie akcji.

Mimo, iż książka mocno skupia się na postaci Jaina, nie brakuje też rozdziałów o innych ważnych bohaterach, takich jak Baine czy Garrosh. Niech nie zwiedzie was początkowe kilka rozdziałów, które skupiają się na innych postaciach. Gdy nadejdzie rozdział z Jaina, cała akcja pójdzie szybko do przodu, aż nie wiadomo kiedy, w jeden wieczór dojdziecie do końca historii.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Christie Golden – „World of Warcraft. Jaina Proudmoore. Wichry Wojny” [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

329 views