Książka: “Bookopen – bo po trzydziestce wiele się zmienia”

BookopenSingle, matki, kochanki, ojcowie, wieczne dzieci i wiecznie zajęci pracoholicy. “Bookopen, bo po trzydziestce wiele się zmienia…” to jedyny w swoim rodzaju zbiorowy dziennik 30 – 40-latków, który zawiera teksty ich wszystkich.

Teksty do dziennika zebrane zostały na portalu bookopen.pl, który umożliwiał dorzucenie swojego “dnia” do dziennika każdemu, kto miał na to ochotę. Udało się zebrać 455 tekstów 262 autorów. W książce przeczytamy najlepsze z nich oraz niepublikowane na portalu “dni” bardziej znanych autorów – Sylwii Chutnik, Łukasza Grassa czy Edyty Niewińskiej. Zbiór rozpoczyna wstęp antropologa kultury, prof. Waldemara Kuligowskiego.

Autorki projektu – Sylwia Jurkiewicz i Justyna Lach – chciały, aby zebrane “dni” dawały możliwie najszerszy wgląd w życie swoich rówieśników i by pozwoliły odpowiedzieć na pytania, jacy są, czym się zajmują i jak się ze swoim wiekiem czują. Dlatego właśnie obok dnia “kury domowej” znajdziemy tu tekst “sponsorki”; obok dnia singla, opowiadanie “Ojca_wwwirgilusza”, a dzień listonosza przeczytamy z takim samym zainteresowaniem jak ten dyrektora biblioteki.

“Zbiór niesie frapujący wgląd w życie i uczynki współczesnych trzydziesto- i czterdziestolatków – komentuje prof. Waldemar Kuligowski. – (…) Z ich intymnych notatek wynika, że powodem strapień, radości oraz uniesień największych jest miłość. Wniosek ten trzeba potraktować jak najbardziej serio. Mylą się więc obrażeni na rzeczywistość publicyści, którzy roztaczają ponure wizje cywilizacji śmierci. Ten tom przekonuje, że jego autorzy i bohaterowie żyją w kulturze miłości, która ma nieskończenie wiele twarzy”.

Czy ja płacę za sex

Znani i nieznani 30 – 40-latkowe w jednym zbiorowym dzienniku. Poznaj “dni” Sylwii Chutnik – powieściopisarki nominowanej do nagrody Nike 2013, Łukasza Grassa – dziennikarza radiowego i telewizyjnego, Ani Lichoty – trzeciej Polki, która zdobyła Koronę Ziemi, Kamila Iwankiewicza – alpinisty, grotołaza i rekordzisty świata w nurkowaniu wysokogórskim, Edyty Niewińskiej – autorki Kosowa, a także wielu singli, matek, ojców, wiecznych dzieci i wiecznie zajętych pracoholików w wyjątkowym zbiorowym dzienniku “Bookopen, bo po trzydziestce wiele się zmienia…”!

Kim są współcześni 30 – 40-latkowie? Co myślą, czym się zajmują i jak się czują ze swoim wiekiem? “Bookopen, bo po trzydziestce wiele się zmienia…”, jedyny w swoim rodzaju zbiorowy dziennik ich wszystkich, daje odpowiedź na te pytania!


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: “Bookopen – bo po trzydziestce wiele się zmienia”?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 734