Książka: Katarzyna Bonda – „Ze złości” [przedpremierowa recenzja]

Książka Katarzyna Bonda Ze Złości recenzja

To już druga część nowej serii kryminałów Katarzyny Bondy, w której główną postacią jest Jakub Sobieski. O Katarzynie Bondzie w ostatnim roku jest dość głośno za sprawą dużej ilości premier jej książek. “Ze złości” jest kolejną odskocznią od innej serii z Hubertem Meyerem (na tę chwilę seria z Meyerem ma 7 tomów) wydawanej równolegle z Jakubem Sobieskim (aktualnie to jest drugi tom).

Fabuła książki “Ze złości” – recenzja

Jakub Sobieski w najbliższych tygodniach ma wreszcie otrzymać licencję dla swojej nowo założonej agencji detektywistycznej. Póki wszystko nie zostanie sformalizowane, musi zająć się inną pracą. No i zajął się. Ma w warsztacie kilka samochodów, które remontuje, by wykorzystać je na taksówki. To właśnie tam z propozycją, a raczej szantażem, przychodzą do niego Aneta Bulandra z nowym przyjacielem – redaktorem dużej stacji telewizyjnej. Chcą mu zlecić sprawę, ale Kuba jeszcze nie ma formalnie założonej agencji, więc musi odmówić. Szantaż i presja wywołana na Jakubie spowodowała, że odmówić nie może.

Kim jest Aneta Bulandra?

Aneta Bulandra wyszła z więzienia. Uważa, że była osadzona niesprawiedliwie. Miała wyrok 18 lat za zastrzelenie mężczyzny w kasynie. Pracowała jako krupierka w Warszawa Royal. Świadkiem zdarzenia miała być żona postrzelonego. Tylko czy zeznania tamtej kobiety pokrywały się z prawdą? Tylko ona może powiedzieć, co wydarzyło się naprawdę. To od jej dobrej woli zależy kasacja wyroku i możliwość sądzenia się Anety Bulandry o odszkodowanie w wysokości 17 milionów. 3 procent z tego ma dostać detektyw. Sprawa ma być rewidowana, ale trzeba znaleźć nowe fakty. Czy żona poszkodowanego będzie skłonna zmienić zeznania i powiedzieć prawdę, a tym samym uznać Anetę Bulandrę za niesłusznie skazaną?

Natalia Husakowska. To jej zeznania spowodowały aresztowanie Bulandry na 18 lat

Natalia Husakowska, pseudonim Husia – to przez nią kobieta spędziła tyle lat w więzieniu. Uwikłała ją ze złości, sama nie pamiętając z jakiej broni do niej i do jej męża (Mariusza Husakowskiego) strzelano. Wydaje się, że wskazanie Anety Bulandry jako winną było sprzeczne z faktem. Niewykluczone, że celowo wskazała błędnego sprawcę, aby albo zataić prawdziwego zabójcę, albo się zabezpieczyć przed konfliktem z wyższymi sferami biznesowymi. Dla Natalii było wygodne wpakować niesłusznie Anetę do więzienia. Żeby było ciekawie, główny świadek oskarżenia po procesie z niewyjaśnionych przyczyn zniknął.

Zadaniem detektywa Jakuba Sobieskiego było odnalezienie Husakowskiej i przekonanie jej do zeznania prawdy kto tak naprawdę zabił jej męża. Jakub jest szantażowany, że jak nie przyjmie tej sprawy, redaktor będzie go obserwował i znajdzie sposób, aby zepsuć mu reputację, zanim Jakub zdąży rozwinąć swoją agencję detektywistyczną.

Nowa prokurator – Ada Kowalczyk jako sprzymierzeniec naszego detektywa

Wspólnie ze świeżo upieczoną prokurator (Ada Kowalczyk) próbują dojść do prawdy, która była ukrywana przez cały czas odsiadki Anety. Ada i Jakub znają się z czasów pracy w policji. Ada postanowiła porzucić pracę w roli policjantki, by skupić się na wyzwaniach zawodowych jako prokurator.

Całe środowisko związane z kasynem Warszawa Royal niechętnie chce współpracować z detektywem. Każdy coś ukrywa, próbuje mataczyć, chronić pewnych interesów. Pojawienie się detektywa Jakuba Sobieskiego jest im nie na rękę. Komuś mocno zależy, żeby plany Jakuba zakończyły się niepowodzeniem. Czy nasz detektyw sobie poradzi ze sprawą? Bez prokurator Ady Kowalczyk z pewnością byłoby to cholernie trudne.

Premiera książki: 10 sierpnia 2022.
Wydawnictwo Muza.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Katarzyna Bonda – „Ze złości” [przedpremierowa recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

1 Komentarz

  1. Polonka54

    Dzień dobry! Dopiero zaczęłam przygodę z książkami tej Autorki i od razu podoba mi się. Dobrze się Ją czyta…

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

583 views