Książka: Katarzyna Bonda – „Urodzony morderca” [przedpremierowa recenzja]

Urodzony morderca - Katarzyna Bonda - recenzja książki

„Urodzony morderca” to dziewiąta odsłona przygód niezłomnego śledczego Huberta Meyera, autorstwa Katarzyny Bondy. Książka nie zawodzi i po raz kolejny zaskakuje intrygującą fabułą oraz wyrazistymi postaciami, które wciągają czytelnika w wir wydarzeń.

Akcja rozgrywa się w mrocznym świecie zbrodni, zdrad i intryg. Hubert Meyer zostaje postawiony przed niełatwym zadaniem odnalezienia podpalacza, który zamordował portugalskiego biznesmena Tavaresa De Souzę. Z każdą kolejną stroną poznajemy coraz więcej sekretów i motywów, które zmusiły zabójcę do tak drastycznych działań. Wplatają się w to nie tylko kwestie miłosne, ale także finansowe oraz środowisko przestępcze.

Wątki miłosne, zdrady i zabójstwo to cechy doskonałej powieści kryminalnej

Katarzyna Bonda brawurowo kreuje wątki miłosne i zdrad, które stanowią istotny element fabuły. W szczególności, relacje pomiędzy ofiarą, jego żoną oraz kochankami, a także pomiędzy współpracownikiem De Souzy, Drinu Demaniukiem, a jego żoną zmuszają do refleksji nad tym, jak daleko można się posunąć w imię miłości i zemsty.

Warto docenić, że autorka nie poprzestaje na opisie zbrodni, ale starannie kreśli portrety psychologiczne swoich bohaterów, dzięki czemu czytelnik może się wczuć w ich emocje i motywacje. Wątek policyjny przedstawiony jest z dbałością o detale, co pozwala na śledzenie procesu dochodzenia wraz z głównym bohaterem.

Napięcie w „Urodzonym mordercy” rośnie z każdą stroną, co sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Wiele zwrotów akcji oraz zaskakujące rozwiązanie sprawy sprawiają, że do ostatniej chwili nie wiadomo, kto jest sprawcą morderstwa i podpalenia.

Katarzyna Bonda po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią gatunku kryminalnego w Polsce. „Urodzony morderca” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kryminałów oraz dla tych, którzy są już zapalonymi fanami przygód Huberta Meyera. Książka dostarcza czytelnikom dreszczyku emocji, a jednocześnie zmusza do przemyśleń nad ludzką naturą i tym, jak łatwo można przekroczyć granicę między miłością a zbrodnią.

Wydawnictwo Muza
Premiera: 12 kwietnia 2023


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Katarzyna Bonda – „Urodzony morderca” [przedpremierowa recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 326 views