Muzyka: Kapela ze wsi Warszawa – „Uwodzenie. Waterduction” [recenzja]

Kapela ze wsi Warszawa

Najbardziej znany polski zespół grający mazowiecki folk wydał w listopadzie 2020 kolejną płytę. Motywem przewodnim albumu jest woda. Wystarczy się wsłuchać w takie utwory jak “Oracja do wody”, “Spławiany” czy “Potopielka”, aby poczuć jakie opowieści kapela przygotowała słuchaczom. A skoro zespół jest z Warszawy, to nie mogło zabraknąć Wisły i Urzecza. Skupienie się na motywie wody sprawia, że to nie jest kolejna płyta folkowa o niczym. Sprawia natomiast poczucie, że muzyka jest zrobiona z pomysłem, pełnym artyzmem, który jest przekazywany wraz z szacunkiem do słuchacza.

Fanów twórczości Marcina Świetlickiego ucieszy fakt, że Marcin został zaproszony do współtworzenia materiału na tę płytę. Jego wokal urozmaica słuchanie warszawskiej kapeli. Do współpracy zaproszono także Piotra Malca, który zagrał na tabli. Tabla to pochodzący z Indii instrument zaliczany do grupy perkusyjnych, wygląda jak kociołek, w którego uderza się dłońmi lub samymi palcami.

Niestety, póki co, nie ma możliwości odbycia się koncertów promujących album, ale parę dni po premierze miał miejsce koncert online, przy współudziale Wawerskiego Centrum Kultury. Póki nie ma możliwości grania koncertów z powodu pandemii, pozostaje nam jedynie słuchanie płyty w domowym zaciszu. Nie polecam słuchać jej podczas biegania, w autobusie, w pracy. Do tego albumu trzeba podejść z większą uważnością, posłuchać w skupieniu, ponieważ muzyka tu zawarta nie może być traktowana jako tło muzyczne do codziennych zajęć. To płyta niebanalna, którą trzeba słuchać całym sobą. Dopiero odkładając codziennie zajęcia, można poczuć pełnię treści muzyki.

Płytę można zamówić bezpośrednio na stronie Wydawnictwie Karrot Kommando. Ciężko ją będzie znaleźć na półkach sklepów muzycznych. Co ciekawe, album występuje w dwóch wersjach. Pierwsza jako standardowa audio CD, druga wersja zawiera natomiast dodatkową płytę DVD z dodatkami.

Zobacz teledysk jednego z utworów z płyty „Uwodzenie”:

 


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Muzyka: Kapela ze wsi Warszawa – „Uwodzenie. Waterduction” [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

540 views