Juwenalia SGH 2018 – program imprezy

Juwenalia SGH 2018

12 maja 2018 rozpocznie się kolejna edycja największego święta studentów Szkoły Głównej Handlowej – Juwenaliów. Wśród spektrum atrakcji, przygotowanych dla wszystkich osób, które zjawią się w Ogrodach Rektorskich kampusu uczelni, z pewnością największym zainteresowaniem cieszyć się będzie ponad szcześciogodzinny cykl koncertów. W tym roku Samorząd Studentów SGH przygotował dwie sceny. Na pierwszej z nich wystąpią P.A.F.F, Xxanaxx oraz Myslovitz. Scena druga zostanie zdominowana przez trzech raperów młodego pokolenia – Guziora, Plan Be oraz Żabsona.

Pierwszym artystą, który zagra na Juwenaliach SGH, jest P.A.F.F – producent muzyczny, remikser oraz DJ. P.A.F.F słynie z eksperymentowania muzyką trance, mieszając ją z electro, techno i progressive. W swojej karierze współpracował z tak rozpoznawalnymi na całym świecie muzykami jak Major Lazer, Diplo, Wiz Khalifa czy Scooter. W Polsce natomiast z jego bitów korzystali Tede, Dwa Sławy, Sokół, Pezet czy Ten Typ Mes. Pierwsza oficjalna płyta P.A.F.F.’a pod tytułem “FALA” ukazała się 22 września 2017 roku.

Następnie na pierwszej scenie pojawi się duet Xxanaxx, w którego skład wchodzą była wokalistka oraz uczestniczka programu X Factor Klaudia Szafrańska oraz producent muzyczny i autor tekstów Michał Wasilewski. Nazwa zespołu z premedytacją pochodzi od leku uspokajającego. “Wszystko wzięło się stąd, że chcieliśmy, żeby muzyka była relaksująca, odprężająca. I wydaje mi się, że nazwa oddaje to, co robimy” – podkreśla Michał Wasilewski. 27 maja 2014 roku ukazał się pierwszy album duetu pod tytułem Triangles. 3 czerwca 2016 został wydany drugi album zespołu pt. FWRD.

Na zakończenie pojawi się zespół rockowy, który od roku 1992 niezmiennie adaptuje na polski rynek brytyjską muzykę gitarową – Myslovitz. Pierwszy album został wydany w 1995 roku i od tego czasu zespół nagrał aż dziesięć płyt, z czego wiele zostało nagrodzonych platynową bądź złotą płytą. Myslovitz tworzy muzykę ponadczasową, słuchaną od ponad 20 lat przez miliony Polaków, bez względu na wiek. Utwory takie jak Długość dźwięku samotności, Dla Ciebie czy Chciałbym umrzeć z Miłości do dziś generują miliony odtworzeń na serwisie Youtube.

Pierwszym artystą, który zagości na scenie Juwenaliów jest Guzior. Urodzony w 1992 roku raper słynie z zawierania w swoich tekstach mnóstwa błyskotliwych linijek – zarówno bardziej abstrakcyjnych skojarzeń, jak i całkiem zmyślnych panczlajnów. W roku 2017 wydany został pierwszy album rapera – Evil Twin, który dotarł na 1. miejsce Polskiej listy przebojów – OLiS. Do 2018 roku album sprzedał się w ponad 15 tys. sztuk w Polsce i otrzymał status złotej płyty. Muzyk jest reprezentantem labelu QueQuality.

Kolejnym artystą, który pojawi się na drugiej scenie jest PlanBe. Młody raper, uznawany za jeszcze nieoszlifowany diament korony labelu QueQuality, posiada szeroki wachlarz inspiracji, z którego przede wszystkim wybija się brzmienie charakterystyczne dla Nowego Toronto. Artysta w swoich utworach buduje leniwy, kameralny klimat, po to, aby od czasu do czasu nagiąć tempo bitu i zaserwować kanonadę błyskawicznych, nieschematycznych panczlajnów. Plan Be po wydaniu “Fantasmagorii” został laureatem plebiscytu “Popkiller Młode Wilki”, zaś 15 września 2017 roku ukazał się jego pierwszy legalny album, którego tytuł to Insomnia.

Headlinerem drugiej sceny jest Żabson – twórca wielu egocentrycznych, ale zapadających w pamięć piosenek. Raper znany jest przede wszystkim ze swojej niezależnej twórczości obiegającej środowisko rapowo/niuskulowe. 23 lutego 2018 roku premierę miał jego pierwszy album pt. “To Ziomal”. Płyta dotarła do pierwszego miejsca listy OLiS. Żabson reprezentuje label SB SB Maffija. Najpopularniejsze utwory artysty – Księżniczki, Incepcja, DMT czy P0kora zostały odsłuchane na serwisie Youtube ponad 10 milionów razy.

Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/188049985150817/


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Juwenalia SGH 2018 – program imprezy?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 712