Książka: dr Frank Tallis – „Jak przestać się martwić” [recenzja]

Jak przestać się martwić książka

Każdy z nas od czasu do czasu przeżywa trudne chwile. Wtedy nasze myśli nierzadko zajmują czarne scenariusze, które jeszcze bardziej pogarszają nasz stan.

Czy zamartwianie się można kontrolować? A może da się problemy potraktować z dystansem lub innego punktu widzenia? Jak nad tym zapanować, aby nie wpaść w spiralę zmartwień, doprowadzających nas do zaburzeń?

Jakie skutki niesie ze sobą zamartwianie się? Najczęstszym przypadkiem jest spadek poczucia własnej wartości, depresja, popadanie w nałogi, problemy ze snem, a finalnie odbija się to na całym zdrowiu.

Książka “Jak przestać się martwić” podzielona jest na 6 rozdziałów, gdzie na początku autor uczy zidentyfikować problem i go konkretnie zdefiniować. Następnie przez kolejne rozdziały prowadzi nas do przygotowań do rozwiązywania problemów, by w kolejnym kroku we właściwy sposób je zneutralizować. Zawarte sporo przykładów na konkretnych osobach pozwala zrozumieć odniesienia do konkretnych sytuacji.

Autor książki – dr Frank Tallis, może i jest mało znany w Polsce, ale Wielkiej Brytanii jest cenionym psychologiem klinicznym, który skutecznie radzi osobom żyjącym z przesadnymi zmartwieniami. Jest też profesorem koledżu w Londynie, gdzie wykładał psychologię kliniczną. Kilka jego książek, w tym również ta bardziej znana “Wolni od obsesji”, jest cenionych za profesjonalne podejście do rozwiązywania problemów psychicznych. Za swoją pracę zostawał nagradzany i zdobywał międzynarodowe nagrody literackie.

Dla kogo jest książka “Jak przestać się martwić”? Można zbyt ogólnie odpowiedzieć, że dla każdego i nie będzie to minięcie się z prawdą. Nie ma osoby na świecie, która nie napotyka codziennie problemów, którym musi stawić czoła. Sięgnięcie po tę książkę sprawi, że nawet na z pozoru beznadziejne sytuacje można spojrzeć w inny sposób, a każdy problem zmniejszyć do takiej skali, aż przestanie być problemem.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: dr Frank Tallis – „Jak przestać się martwić” [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

25 views