Gdzie szukać e-booków?

Książka i e-book

Są dwa rodzaje czytelników: pierwszy to ci, którzy czytają książki papierowe w domowym zaciszu, drudzy to czytelnicy mobilni, którzy korzystając z każdej sprzyjającej okazji, sięgają po e-booka. Nie można jednoznacznie określić, która wersja książki: papierowa czy elektroniczna jest lepsza, ponieważ treść w tych obu wersjach jest jednakowa. Różni się tylko technika czytania. Obie wersje mają w sobie pewne unikalne cechy. Zaletą e-booków z pewnością jest fakt, że po znalezieniu ich w sklepie z e-bookami i zamówieniu, od razu je otrzymujemy. Na książki papierowe czasem trzeba odczekać kilka dni jak kurier lub listonosz nam ją dostarczy.

Kiedy z upragnieniem czekamy na dzień premiery książki, chcemy ją przeczytać od razu. Taką możliwość dają nam własnie e-booki. Drugą zaletą e-booków jest możliwość czytania ich niemal wszędzie, dzięki czemu mamy znacznie więcej okazji i możliwości do czerpania treści. No dobrze, ale gdzie szukać e-booków, żeby kupić je najtaniej?

Gdzie kupić tanio e-booki?

Spójrzmy na jedną z ciekawszych stron z e-bookami: Polishwords. Co wyróżnia ten serwis spośród innych? Przede wszystkim dobra wyszukiwarka, informacje o aktualnych promocjach, porównywarka cen z 72 sklepów online – czego chcieć więcej? Przed zakupem e-booka można pobrać darmowy fragment, aby zapoznać się z fabułą interesującej nas książki. Serwis ten pod względem książek spełnia swoje zadanie. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze możliwości skomentowania danego tytułu, bądź przeczytania opinii innych czytelników. Mam nadzieję, że wraz z rozwojem tego serwisu, również i tak funkcjonalność się pojawi.

E-booki popularne wśród młodych ludzi

Kto najczęściej czyta ebooki? Przede wszystkim ludzie młodzi i produktywni, dobrze obcujący z nowymi technologiami, posiadającymi smartfony z dużym ekranem lub specjalny czytnik do czytania książek elektronicznych. Dla nich technologia nie zna żadnych tajemnic i wolą postawić technikę ponad tradycję. Czy tacy ludzie nie sięgają po książki papierowe? Oczywiście, że sięgają, ale kierując się wygodą i mobilnością, wybierają głównie e-booki. To właśnie dzięki takim osobom trend książek elektronicznych rośnie i w najbliższych latach będziemy świadkami jeszcze większego rozwoju tej dziedziny.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Gdzie szukać e-booków??
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

1 Komentarz

  1. Pizzeria Bzik Katowice

    Dzięki e-bookom można zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju. No i nie utłuści się kartek pizzą 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 views