Fotorelacja: 30-lecie Lady Pank Symfonicznie. Spodek Katowice

Zdjęcia z Lady Pank Akustycznie - Spodek Katowice

30 lat minęło… Tak można było zaśpiewać z okazji 30-lecia legendarnego zespołu Lady Pank. Z okazji tej okrągłej rocznicy odbył się nietypowy koncert w katowickim Spodku wraz z Gdańską Orkiestrą Symfoniczną. Stare, niezapomniane hiciory, w tym m.in. “Marchewkowe Pole”, “Kryzysowa Narzeczona”, “Zostawcie Titanica”, wykonane zostały w nowych instrumentalnych wersjach, których słuchanie powodowało zdębienie z wrażenia. Trzeba przyznać, iż połączenie nostalgicznych utworów wraz z dźwiękiem wiolonczeli i skrzypiec chwytało wielokrotnie za serce. Wspaniale było odkryć stare hiciory na nowo, w innych aranżacjach. Wspaniale także było uczestniczyć w tym wyjątkowym na skalę ogólnopolską wydarzeniu.

Jak reagowała publika? Jako, że Spodek zapełnił się fanami dosyć skutecznie, reakcji było tyle ile uczestników. Wszyscy odbierali muzykę na swój sposób, lecz łączyła ich jedna cecha: te ręce wyciągnięte wysoko do góry. To śpiewanie publiki wraz z zespołem. Te roześmiane szczere twarze. I te pary w tłumie przytulające się do siebie przy dźwiękach orkiestralnej muzyki. Ten widok, jak i dźwięk, czuło się na każdym kroku przez cały czas trwania koncertu, aż do ostatniej sekundy.

Niejeden artysta chciałby tak długo grać w swojej karierze. Zespołowi Lady Pank się to udało. Udało się także wpisać na podium historii polskiego rocka, u boku takich gwiazd jak Dżem czy Perfect. Dlatego wyjątkowe gwiazdy zasługują na wyjątkowe uczczenie jubileuszu.

PS: Wiecie że “dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą”?

Zobacz także videorelację z tej imprezy.
[imagebrowser id=43]


Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

3 Komentarzy

  1. Pingback: Koncert jubileuszowy „Lady Pank Symfonicznie” w Spodku | Twoja Kultura

  2. Pingback: Videorelacja: 30-lecie Lady Pank Akustycznie | Twoja Kultura

  3. Pingback: Videorelacja: 30-lecie Lady Pank Symfonicznie | Twoja Kultura

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 063