Książka: Czerwony Parasol – Wiktor Mrok [recenzja]

Czerwony Parasol – Wiktor Mrok

Co byś zrobił, gdyby wyrżnięto całą twoją rodzinę? Bo Tatiana wzięła by ukrytą tajemniczą paczkę i uciekła do przyjaciela 🙂 Paczka ta skrywała sekret bogatego ojca – informacje dotyczące nieznanej substancji, na którą poluje wiele służb specjalnych. Osierocona Tatiana – główna bohaterka powieści – została wplątana w aferę, z której nie da się wyplątać. Służby się ścigają w zdobyciu tajemniczej paczki i nie spoczną, gdy jej nie zdobędą.

Zamieszana całym zdarzeniem, otrzymuje pomoc od tajemniczej kobiety, która pomaga jej uciec i zmienić tożsamość. Trafia w ręce tajnej organizacji “Czerwony parasol”, mającej szarą przeszłość z czasów KGB. Organizacja zapewnia jej schronienie w luksusowym apartamencie, anonimowość, oraz pełne bezpieczeństwo. Nie może jednak się nikomu ujawniać, nie może nawiązywać żadnych znajomości z nieznanymi osobami, musi całkowicie zatrzeć za sobą ślady z przeszłości.

Ochroniarzem Tatiany jest Igor. Typowy osiłek, który nigdy nie był nauczony wyrażania uczuć. Los zdarzeń sprawia, że Tatiana zakochuje się w swoim ochroniarzu z wzajemnością. Od tej pory stanowią dobraną parę. Razem mieszkają, on ją chroni i uczy jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych. Chłopak dowiaduje się jaką tajemnicę kryje Tatiana i dlaczego musi ją chronić. Postanawia jednak ją dalej wspierać aby pomóc w wyplątaniu się z tego bagna.

Autor książki “Czerwony Parasol” – Wiktor Mrok, mimo iż to dopiero jego debiut pisarski, stanął na wysokości zadania tworząc rozbudowaną i trzymającą w napięciu fabułę. Akcja toczy się jednocześnie w kilku miejscach świata. Z każdej strony Tatiana jest zagrożona. To powoduje, że podczas czytania książki cały czas czuje się niepewność co do powodzenia jej akcji, a także wyczuwa zewsząd ryzyko, jakie na nią czyha.

Świetnie się tę powieść czyta. 600 stron pożera się w mgnieniu oka. Zastosowany styl pisarski pozwala czytelnikowi przemierzać przez akcję od samego początku w jednolitym tempie. Dawno nie czytałem tak dobrze napisanej książki zarówno pod względem fabularnym, jak i stylistycznym. “Czerwony Parasol” z pewnością będzie hitem.

Kliknij TUTAJ aby przejść do księgarni

Pobierz darmowy fragment książki:


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Czerwony Parasol – Wiktor Mrok [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

2 Komentarzy

  1. Maja

    Przeczytałam własnie do końca. Tytuł mnie zmylił, bo myślałam, że Czerwony parasol będzie dotyczył wyposażenia kobiety, a tu chodziło o coś innego. Zmylenie na plus.

    Odpowiedz
  2. Swiatksiazki.pl

    Znakomita książka właśnie jestem na etapie czytania jej i muszę przyznać że ciężko się oderwać od niej. Mogę ją polecić każdemu 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

331 views