Książka: Ewa Przydryga – „Bliżej, niż myślisz” [recenzja]

Bliżej niż myślisz Ewa Przydryga

Polski thriller psychologiczny – brzmi dumnie, a co się za tym kryje? Ewa Przydryga, autorka thrillera “Bliżej niż myślisz” trzyma napięcie przez wszystkie strony, już od samego prologu zaczynając. Akcja, która tu się dzieje, nie zwalnia tempa ani na chwilę. To lubię. Czuję, że ten thriller może stać się bestsellerem, a to za sprawą wciągającej fabuły, gdzie ani razu podczas czytania nie spogląda się na zegarek.

Fabuła książki “Bliżej, niż myślisz”

Główną bohaterką jest Nika Werner – kobieta, która przeszła traumatyczne przeżycia zarówno w dzieciństwie, jak i czasach macierzyństwa. Tragiczna śmierć siostry, którą widziała na własne oczy, odcisnęła piętno na jej psychice. Chłodne relacje z matką pogarszały sytuację. Matka wyraźnie dawała córce znać, że to ona powinna umrzeć w miejsce siostry.

Kolejnym etapem jej życia, który chciałaby jak najszybciej zapomnieć, jest utrata dziecka. W ostatnim miesiącu ciąży dzieje się coś złego, co powoduje, że kobieta traci dziecko, a wraz z nim życiowego partnera. Do dziś nie może się z tym pogodzić, ale już cofnąć czasu się nie da.

Doświadczenia życiowe Niki podkreślają wewnętrzny dramat, jaki przeżywa oraz jaki ciężar psychiczny musi ze sobą dźwigać. Beznadziejna sytuacja sprawia, że kobieta popada w depresję i alkoholizm, wspomagając się silnymi lekami psychotropowymi. To ją ciągnie w jeszcze silniejszy stan beznadziejności.

Bohaterka jest właścicielką pensjonatu, w którym pewnej nocy zauważa dziwne zajście. Podejrzewa, że pewien mężczyzna zabił kobietę, która wynajmowała u niej pokój. Chce to zgłosić na policję, ale komendant nie traktuje kobiety poważnie. Już nie raz zdarzało się, że składała fałszywe wezwania pod wpływem dziwnych używek, przez co zaufanie do jej słów i tego, co widziała, znacząco spadło.

Zdruzgotana brakiem poważnego potraktowania zgłoszenia podejrzenia przestępstwa, postanawia sama dowiedzieć się więcej na temat zajścia w jej pensjonacie. Pomaga jej w tym znajomy informatyk, który dzięki swoim informatycznym umiejętnościom, rozpoznaje ofiarę. Dzieje się coś dziwnego, ponieważ rozpoznana na ekranie kobieta już dawno została uznana za osobę zmarłą. Coś tu zaczyna nie pasować, lecz upór w dążeniu do rozwikłania zagadki nie pozwala na poddanie się w rozwiązaniu sprawy.

W tym miejscu akcji psychologiczny thriller jeszcze bardziej nabiera tempa i zabiera nas coraz głębiej w zakamarki afery. Jeśli myślisz, że odgadnięcie zakończenia w “Bliżej, niż myślisz” w trakcie czytania jest takie proste, zdziwisz się. Ewa Przydryga stworzyła dzieło, które z dumą będzie reprezentować jej nazwisko. Osobiście gratuluję tak ciekawie stworzonej fabuły thrillera.

Data premiery: 20 maja 2020.
Wydawnictwo Muza.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Ewa Przydryga – „Bliżej, niż myślisz” [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

218 views