Bas Tajpan i Bob One wystąpią podczas Festiwalu Reggaeland 2016

Bas Tajpan i Bob One

Razem są niezwykle zgranym duetem, ale również każdy z osobna udowadnia swoją klasę. Obu śmiało zaliczyć można do czołówki współczesnej polskiej sceny reggae / hip-hop / dancehall. Na swoje koncerty przyciągają tłumy, odsłony ich teledysków często można liczyć w setkach tysięcy, a nawet milionach. O kim mowa? Bob One & Bas Tajpan, znany wszystkim polski duet, zagra drugiego dnia festiwalu na scenie soundsystemowej podczas tegorocznej edycji Reggaeland 8-9 lipca w Płocku.

Bas Tajpan z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru. W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał dwa solowe albumy. Debiut „Korzenie i kultura” (2010) promowany był singlami „Korzenie i kultura” oraz „Potęga majestatu”. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records „Made in Tajpan” przyniósł clipy „Podróż” oraz „Dla moich ludzi”. 9 stycznia 2015 roku na półki sklepowe trafił trzeci solowy album Bas Tajpana pt. „Slavic Rasta”, promowany singlami „Niebo”, „Muzyka buntu” oraz „Ukorzeniony Rap”.

Bob One to raper / wokalista z Katowic. Debiutował w roku 2001 z kolektywem Rainbow Hi-Fi, gdzie po raz pierwszy spróbował swoich sił na mikrofonie. Następnie dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. W 2008 wydał pierwszy solowy album “Jeden”. Nagrywał wspólne utwory z takimi wykonawcami jak Hemp Gru, Firma, Onar, Tabu czy Junior Stress. Oprócz charakterystycznego głosu znany jest również jako utalentowany producent, sam tworzący swoje podkłady i zapewniający je często m.in. Bas Tajpanowi. W czerwcu 2013 r. nakładem MaxFloRec wydal swój długo oczekiwany drugi solowy album „Twój ruch”, promowany teledyskami „Widzę dziś” ,”Zostawiam”, „Twój ruch”, „W co wierzysz” , „Nie trzeba” oraz „Daj z siebie wszystko” z gościnnym udziałem Bas Tajpana. Album uzyskał tytuł „Złotej Płyty”.

Bas Tajpan i Bob One od lat są ściśle współpracującym duetem, zarówno w studio jak i na scenie. W 2012 roku nagrali wspólny EP „Wszystko na sprzedaż”. Duet przeniesie swoją energię na płocką plażę i drugiego dnia festiwalu rozkołysze reggaelandową publiczność.

Przypominamy, że Festiwal Reggaeland odbędzie się w dniach 8-9 lipca. Bilety na festiwal można kupić przez stronę Ticketpro.pl w formie elektronicznej lub w punktach sprzedaży stacjonarnej (wykaz punktów sprzedaży stacjonarnej na stronie Ticketpro.pl). Bilety na festiwal można kupić także w Bileterii POKiS (Płock, ul. Tumska 9a).


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Bas Tajpan i Bob One wystąpią podczas Festiwalu Reggaeland 2016?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

270 views