Książka: Assassin’s Creed: Odyssey – Gordon Doherty [recenzja]

Assassin's Creed: Odyssey

Zaletą serii Assassin’s Creed jest wielowątkowość. Każda książka wychodząca w tej serii zawiera różniąca się od siebie fabuły, a nawet przestrzenie czasowe. Najnowszy tytuł “Assassin’s Creed: Odyssey” przenosi nas w czasy starożytnej Grecji. Tej Grecji, którą znamy z mitologii. Pełnej wszelakich bogów, wielkich bohaterów, no i przede wszystkim wojny między Spartą i Atenami.

Bohaterką tej powieści jest wojowniczka Kasandra, ale nie tylko wokół niej kręci się akcja. Historia na tle wojny opowiada o tragedii rodzinnej, która rozgrywała się między Kasandrą, a jej bratem. Sporą rolę odegrała tu też ich matka, odnaleziona po wielu latach poszukiwań przez Kasandrę.

Wyrocznia wywróżyła, że Sparta upadnie jeśli Dejmos jako małe dziecko przeżyje w upadku z przepaści. Dejmos cudem przeżył, ale wtedy Kult zagarnął się na niego i uczynił swego mistrza. Po latach Kasandra odkryła rodzinną tajemnicę i poznała prawdę jak było naprawdę. Chciała odzyskać brata, jednak rodzeństwo w dorosłości okazało się że stało po przeciwnych stronach walki.

Dramat rodzinny na tle wojny daje do zrozumienia, co w takiej sytuacji jest ważniejsze dla wojowników: chwała w walce, czy dobro rodziny. Jaką decyzję podejmie odnaleziony po latach przez siostrę Kasandrę Dejmos? Czy uda im się przywrócić dawny porządek w rodzinie? Tego można się dowiedzieć z książki, lecz zanim to nastąpi, Kasandra musi przejść przez wiele przeszkód na polach walki i stoczyć niejeden śmiercionośny pojedynek.

Nigdy nie grałem w Assassin’s Creed, więc ciężko mi się odnieść do spójności fabuły książki z grą o tym samym tytule wydaną przez Ubisoft. Książka sprawiła, że coraz chętniej zastanawiam się nad zakupem gry, aby móc poprowadzić książkową bohaterkę osobiście przez świat gry.


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Książka: Assassin’s Creed: Odyssey – Gordon Doherty [recenzja]?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

1 Komentarz

  1. Pojedztam.pl | Sisters92

    Nie miałyśmy okazji jeszcze zapoznawać się z tą serią.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

271 views