Art Meetings Festival – piąta edycja festiwalu

Art Meetings

We wrześniu i listopadzie 2015 w Ukrainie odbędzie się piąta edycja międzynarodowego festiwalu Art Meetings, którego ideą jest zbliżenie Europy Wschodniej i Zachodniej na gruncie kultury i sztuki.
Wydarzenie odbędzie się dwóch miastach: Lwowie (w dniach 5 – 12 września 2015) oraz Kijowie (20 – 22 listopada 2015).

Art Meetings 2015 realizowany jest w partnerstwie z dwoma prestiżowymi wydarzeniami w Ukrainie: Book Forum we Lwowie oraz Kongresem “Kultura dla Partnerstwa Wschodniego”.

Jak mówi Asia Piasecka, pomysłodawczyni festiwalu “Łączy nas optymizm, ciekawość świata, wytrwałość i chęć tworzenia. Art Meetings jest spotkaniem ludzi z Polski, Ukrainy, Węgier, Słowacji, Czech i Niemiec, ale nie brakuje przedstawicieli innych krajów”.

W programie festiwalu znajdują się koncerty i warsztaty prowadzone przez najbardziej uznanych artystów z kręgów muzyki improwizowanej i jazzu. Głównym punktem programu będzie szwedzkie trio eksperymentalne Fire! Ponadto wystąpią Soren Knudsen (DK), Piotr Damasiewicz (PL), William Soovik (SE), Andre Roligheten (NO) w ramach projektu “Czym pachnie Lwów?”, duet Miro Tóth (SK) & Petr Vrba (CZ), a także Igor Boxx (PL), Cezary Duchnowski (PL), Andrzej Bauer (PL), Piotr Damasiewicz (PL) w interesującym projekcie dotyczącym muzykalności ludzkiego ciała pt. “Trans-fuzja”. Program uzupełnia grupa “Małe Instrumenty”, zespół Elements w składzie: William Soovik (SE), Maciej Garbowski (PL), Piotr Damasiewicz (PL) a także występujący w Kijowie artyści z kręgów muzyki elektronicznej: Syny (PL), John Lake (PL), We Will Fail (PL), Piotr Kurek (PL), Czarny Latawiec (PL), Gaap Kvlt (PL).

Kuratorami programu artystycznego są cenieni artyści: kompozytor i aktywista Piotr Damasiewicz (program we Lwowie) oraz muzyk, producent i designer Wojciech Kucharczyk (program w Kijowie).

Skąd pomysł organizowania wydarzeń w różnych miastach? “Kijów i Lwów to miasta o różnym charakaterze i temperamencie. Kijów jest dynamiczny, szybki, skupiony na przyszłości i wymianie informacji. Lwów jest delikatniejszy, spokojniejszy, nostalgiczny ale i bardziej dociekliwy. Tak też budujemy nasze wydarzenia”, dodaje Piasecka.

Wojciech Kucharczyk, kurator sceny kijowskiej dodaje:

“Chciałbym pokazać to, co według mnie, dzieje się najciekawszego na scenie polskiej muzyki przygodowej. Przekrój przez różne stylistyki, podejścia. Odmienne wizje, bez żadnych granic.”

W programie znajdą się działania towarzyszące, takie jak kierowane do dzieci oraz nauczycieli warsztaty „Samoróbka”, podczas których wrocławska grupa Małe Instrumenty uczyć będzie samodzielnego wykonywania instrumentów muzycznych. Możemy być pewni, że artyści wystąpią również podczas festiwalu. Odbędą się również warsztaty improwizacji, adresowane do muzyków, chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie improwizacji dźwiękowej.

Link do materiału video z edycji 2015:

httpv://www.youtube.com/watch?v=GJUZt8nZBIk

Strona wydarzenia:
http://artmeetings.eu


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt.:
Art Meetings Festival – piąta edycja festiwalu?
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

124 views